| Monyyyyy a întrebat:

Dacă mâine am o teleconferință cum pot opri camere pe zoom și Microsoft teams? Nu cred ca are rost sa ma vada lumea, predau profii doar cursuri.O opresc când intru in teleconferință sau cum?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pe zoom te intreaba inainte sa intri daca vrei sa fie camera pornita.

| Algo098 a răspuns:

Se poate pune ceva peste camera si ai rezolvat problema daca din soft nu merge. Daca e camera de laptop, (un orificiu mic de 1mm), merge putina banda izolatoare, autocolant, hartie adeziva - daca nu are lentila in fata ca sa nu se murdareasca lentila cu adeziv, sau chiar partea care vine peste lentila sau orificiu sa aiba ceva lipit peste zona adeziva care vine peste lentila. Daca e o camera separata, se poate pune ceva mai mare, un servetel,...

| AwGenetix a răspuns:

O dezactivezi din periferice.