| laSoledad a întrebat:

Daca mi-am sters Skypeul pe PC si intre timp am primit mesaje, dupa reinstalare nu vor mai fi afisate, asa-i? Daca totusi sunt stocate undeva, cum le gasesc?

Răspuns Câştigător
| AwGenetix a răspuns:

Toate mesajele din istoric erau pastrate nu online, ci pe pc-ul si locatia fostei instalari. la reinstalare, s-a pierdut. e doar o impresie, ca sunt salvate pe server. pe server se salveaza doar ultimele discutii. chestiune tehnica doar.

5 răspunsuri:
| lilianaadelina a răspuns:

Da.ar trebui sa ramana afisate
este ca la mesenger: il dezinstalezi dar cand intri iar iti apar mesajele

| laSoledad explică (pentru lilianaadelina):

Problema este ca nu apar noile mesaje dupa reinstalare.

| laSoledad explică (pentru AwGenetix):

Deci, sunt 0 sanse de recuperare?

| AwGenetix a răspuns (pentru laSoledad):

Practic Da. restul sunt inflorituri sau dorinte personale.
eu, ca programator iti pot spune ca nu mi-as permite sa gandesc un program care sa tine evidenta la atatea persoane care folosesc Skype sau de genul pentru o perioada mai mare de cateva ore.

fa un calcul minimal, plecand de la ideea ca o discutie poate avea si 10MB in 24 ore.

| AwGenetix a răspuns (pentru laSoledad):

Toate mesajele din istoric erau pastrate nu online, ci pe pc-ul si locatia fostei instalari. la reinstalare, s-a pierdut. e doar o impresie, ca sunt salvate pe server. pe server se salveaza doar ultimele discutii. chestiune tehnica doar.

| FlowInCuvinte a răspuns:

Vor fi afisate! Nu are treaba ca l-ai sters. Sa primesti mesaje cu skype-ul dezinstalat e ca si cum ai primii cand esti delogat.