| GulDan a întrebat:

Daca mi s-a sters niste file din sistem32 sau windows nu stiu exact trebuie neaparat sa reinstalez windowsu? sau pot face cumva rost sa instalez filele alea inapoi?

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu trebuie sa-l reinstalezi. Il poti repara. Bagi CD, bootezi de pe el,
sistemul "vede" ca este deja instalat si o sa te inrebe ce vrei, "new install" sau "repair". Alegi "repair". Dureaza aproape la fel de mult ca si instalarea de la 0 dar macar nu pierzi nimic din ce ai instalat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigur ca ai file sterse?
Atunci un virus ti le-a sters, si da, trebuie sa reinstalezi windows-ul, pentru ca nu stim ce file s-au sters si sa le adaugam manual e foarte greu de explicat si nu de fiecare data functioneaza.

| Cobra1994 a răspuns:

Daca nu sti exact la ce intrebi? Oricum daca ti s-a sters din windows clar va trebuii sa il reinstalezi..acum depinde ce este sters..merge si fara unelewinking

| Pitigoi14 a răspuns:

Trebuie reinstalat windows-ul si vezi sa nu ai un virus.Incearca cu un antivirus.