| Lovelysmilee a întrebat:

Daca o sa cumpar fara abonament un telefon de la Germanos o sa mearga si in reteaua Orange fara sa-l decodez?

Răspuns Câştigător
| eXtreme21 a răspuns:

Majoritatea telefoanelor cumparate la liber nu sunt codate pe o retea anume, doar cele cumparate la abonament.Dar daca vrei sa fii sigura de acest lucru, pur si simplu poti intreba la Germanos atunci cand o sa te duci sa-ti cumperi. Sper ca ti-am fost de ajutor! funditaaa!

5 răspunsuri:
| moldovianu a răspuns:

Cumpara linistit, abonament sau liber...germanos(cosmote) nu au telefoane codate pe retea.

| candygirl a răspuns:

Eu mi-am luat si pe abonament telefon de la germanos si mergea si pe Orange. cred ca doar la Orange se mai vand telefoane blocate in retea.

| Any_3777 a răspuns:

Da.Pentru ca nu e pe abonament, e la liber.Cu siguranta.da

| lightmyfire a răspuns:

Buna.Da,ar trebui sa-ti mearga fara sa-l decodezi.Eu mi-am luat de la Germanos un telefon Dual Sim fara abonament si nu conteaza ce cartele pun insa la tine chiar nu stiu.Practic ar trebui sa mearga fara sa-l decodezi, dar nu garantez.O zi minunata

| andreea3216 a răspuns:

De principiu daca telefonul nu este luat la oferta atunci nu este codat pentru reteaua respectiva.