| ToxicTpu a întrebat:

Daca placa mea de baza suporta directx10 merge sa pun alta placa video cu directx11?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Direct x tine de placa. Daca pe integrata probabil ai direct x 10, nu te opreste nimeni s apui o palca video cu dx 11, va funtiona dx-ul din placa folosita.

1 răspuns:
| GeosBIOS a răspuns:

Placa ta de baza suporta directx10?! Unde-ai auzit ca placile de baza au vreo treaba in particular cu directx-ii?

Placa ta de baza in functie de portul pe care-l are poate sa suporte sau nu o anumita placa video care la randul ei ofera suport pentru o anumita gama de directx-i.

Dar placa ta de baza in particular n-are nicio treaba cu directx-ul.