| SarpeAF a întrebat:

Daca placa video recomanda 650w si sursa e de 500w e posibil sa se arda sursa sau placa de baza?
Funda+Vot!

4 răspunsuri:
| titi a răspuns:

O placa video care sa consume 650W? Asa ceva nu exista, ai inteles ceva gresit. Daca sursa e de 500W, poti fi linistit, duce orice placa video existenta.

| liviufirst a răspuns:

Nu se arde nici placa nici sursa.In cel mai rau sa nu-ti mearga placa video la capacitate maxima.La jocuri s-ar putea sa ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU!

| nasoubik a răspuns:

E posibil să nu meargă nimic. Dacă vrei acea placă video şi trebuie sursă de putere mai mare; schimbo cu una de 850 de waţi putere sau 1200w şi eşti sigur că nu pică nimic.