| Darius2019 a întrebat:

Daca pun memorii ram Memorie Kingston HyperX BEAST 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL9, 1.65V, XMP, iar mie imi este 1333 mhz are ceva?

Răspuns Câştigător
| LDCCristi a răspuns:

Poti sa pui aceste memorii.Vei face dual chanel dar memoriile tale va scadea de la 1600 la frecventa maxima a placii suportate..Deci vei avea 8 gb cu frecventa de 1333 mhz.
funda?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

În afară de faptul că sistemul nu va mai pornii și/sau va da eroare, nu are nimic.
Ce placă de bază deții, ca să îți pot spune cu precizie dacă aceasta suportă sau nu memorii la 1600 mz?
Succes