| Razvan8877 a întrebat:

Sal
Am cumparat recent Memorii Kingston HyperX Blu DDR3, 2x4GB, 1600MHz pe o placa de baza msi h61m-p21. Mie imi ruleaza la 665 MHZ si as vrea imi ruleza la 1066 sau dc nu la 1333 MHZ. Placa mea de baza duce pana la max1333 MHZ.
Multumesc!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut.
Seteaza tu extreme memory profile din bios daca ai procesor ivy bridge si ar trebui sa iti functioneze pe 1600.
In schimb daca ai sandy bridge ar trebui sa duca procesorul pana la 1333mhz si nu stiu de ce iti vede ramul la 665mhz cand tu ai pus ddr3 care este de la 800mhz in sus.
Ai alimentata placa de baza cum trebuie?
Mai este o posibilitate sa nu fie buni ramii.

Răspuns utilizator avertizat
| Razvan8877 explică:

Precesoru e i3

| Razvan8877 explică:

Procesorul este i3 si placa video am un evga geforce gtx275 rami si placa de baza sunt mentionate in intrebarea recenta. As vrea sa umblu in bios dar nu prea ma pricep. Daca ma puteti ajuta sa urmez niste pasi.