| Jony123 a întrebat:

Daca pun un browser portabil pe un stik usb, se reduce viteza de download, uplod si viteza de incarcare? As vrea sa imi zica cei care au incercat asta! Funda pentru raspuns complet si interesant

Răspuns Câştigător
| Aero a răspuns:

Am testat candva Firefox in varianta portabila. Viteza de download/upload a unui fisier e aceeasi. Paginile se incarca relativ la fel. Totusi aplicatia in sine(browser-ul) ruleaza vizibil mai lent de pe un stick usb fata de versiunea instalata pe hard-disk, cum ar fi atunci de cand dai dublu-click pe pictograma si pana iti apare fereastra browser-ului(dureaza mai mult fata de versiunea instalata).