| GEORGEL2012 a întrebat:

Daca schimb placa de baza la laptop, pierd datele vechi? poze si toate? trebuie sa reinstalez windowsul?

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Datele raman pe hard disk. Daca se schimba configuratia - alt model de placa de baza, alte componente, poate fi necesara instalarea unor drivere sau chiar reinstalarea windows-ului. E foarte posibil sa se piarda si activarea windows-ului.

| Kampion a răspuns:

Numai daca schimbi hardu pierzi datele. funda

| saftaiiustin a răspuns:

Nu pierzi numik

FUNDA? :3

| MultiCore a răspuns:

Datele sunt păstrate în HDD (hard disk drive), care este independent de placa de bază. Nu pierzi datele dacă schimbi placa de bază.

| Olaru_Lucian_1991 a răspuns:

Daca păstrezi hard-disk.ul fără sa ii schimbi windowsul nu pierzi nimic, ai sa pierzi doar daca schimbi windowsul