| SSScr a întrebat:

Daca schimb procesorul si placa de baza, trebuie sa reinstalez windows-ul?
Funda.

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

În principiu nu, dar este recomandat, deoarece este posibil să apară un conflict între noile componente și vechile drivere instalate anterior.
Plus că o să meargă mai bine cu un Windows proaspăt.

5 răspunsuri:
| trolololo a răspuns:

Cel mai probabil da. Dar nu e neapărat. Daca după ce schimbi placa de baza, diferă drivere instalate de Windows și o sa își dea restart sau blue-screen. Daca pățești asa trebuie reinstalat.

| robertpaul a răspuns:

Iti sugerez ca de fiecare data cand instalezi ceva in pc,ma refer la placi de baza,video,rammi,procesor, sa formatezi pc-ul, pentru ca windows-ul instaleaza anumite chestii in calculator, care trebuiesc sa lucreze ca un duet, sa functioneze cum trebuie.

| MitroKta a răspuns:

Nu windowsul e instalat pe harddisk. Nu are treaba cu cele 2.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu recomand reinstalarea Windows-ului. Fiecare componenta dispune de cheile ei si ai toate sansele sa ajungi la conflicte.