| Vladut2000L a întrebat:

Daca schimb windows-ul mi se schimba si ip?

13 răspunsuri:
| Ponce a răspuns:

Nu. Daca ai IP static nu se schimba.
Dar, daca ai IP dinamic se schimba automat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, daca folosesti un router nu, daca folosesti direct conexiunea pppoe si ai un ip dinamic atunci se schimba la fiecare conectare la net, implicit cand schimbi si widnows ul

| MskDesign a răspuns:

Daca ai ip dinamic, da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu se schimba.

| Kyılε a răspuns:

Nu tocmai.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Ii vad pe astia ca zic ca nu se reseteaza...Bai frate poate sa se reseteze, daca are Ip dinamic se reseteaza si cand dai restart la pc, iar daca are static nu se reseteaza...

| Imstrong a răspuns:

Bună.
Nu, nu se schimbă.
Ip rămane la fel.
Sper că te-am ajutat.

| AndreiTN a răspuns:

Nu are nici-o legatura!

| Claudiusniper a răspuns:

Depinde.
Daca ai ip static, nu ti se va schimba niciodata, decat daca il schimbi tu.
Daca e dinamic, se schimba la fiecare restart al pc-ului.

| RAKU1337 a răspuns:

IP vine de la Internet Protocol. Sistemul de operare nu are legătură cu IP-ul. Dacă vrei să schimbi IP-ul trebuie să contactezi providerul de internet. Sper că te-am ajutat.

| TorresFlorin a răspuns:

Depinde ce ip ai unele se schimba cand restartezi pc... daca ai router nu se schimba

| Danieell0000 a răspuns:

Nu siguranta nu big grin

| suntserios a răspuns (pentru Danieell0000):

De ce cu atat siguranta? daca are ip dinamic si conexiune directa de tip pppoe? s-a dus naibii ip la fiecare restart de pc dapai de reinstalare de windows