| anonim_4396 a întrebat:

Daca stau mai mult pe insta pe telefon, s-ar merita un iph 7 in 2019?

Răspuns Câştigător
| Andrei36lt a răspuns:

Da iphone ul e destul de bun si optimizat dar am inteles ca nu-i prea tine bateria. Am vrut si eu sa imi iau. Daca asta nu e o problema iti poti lua 7plus ar fi mai bun ca 7. Am vazut la eMAG in magazin sau daca vrei iti poti lua 8 ca e mult mai ok daca dispui de bani pentru el. Sincer daa a-și avea bani mi-a-și cunpara 8 plus, foarte bine optimizat si tine si bateria mai mult. Face poze mult mai bune, superb. Daca tot vrei sa mergi pe 7 i-ati 7plus si eu am vrut sa imi iau. Azi mi-am cumparat un Samsung galaxy a70 e superb si mare acum ma pot juca si ma pot uita la filme mai ok. De la eMAG dar trebuie sa îi caut husa si folie protectoare. Iti doresc succes! iti spun merita dar 7plus dar daca poti 8 si mai bine. Bafta!

2 răspunsuri:
| CdeMetal a răspuns:

Daca tu vrei neaparat sa ai iphone, merita, dar eu n-as lua un telefon lansat acum 3 ani de zile

| Robeeert1 a răspuns:

Nu îți lua un telefon vechi de 3 ani doar pentru că e Iphone, mai degrabă la aceiași bani îți iei un telefon de anul ăsta, un S10e sau un P30 sau un Xiaomi Mi9 sau un Mi9t.
Eu chiar recomand Mi9t la 1500 lei eMAG sau chiar 1200 lei pe AliExpress, îl poți căuta să vezi că arată mai bine decât un iPhone.