| InrebariMAaaa a întrebat:

Daca stau mult pe pc se poate arde placa video?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu, nu se arde placa video fiindcă stai mai multe ore pe pc.

| NLS a răspuns:

In 99% dintre situatii NU
Doar daca racirea ei nu mai functioneaza la parametri normali, si tu te incapatanezi sa te joci in continuare.

Insa in mod normal, cand placa se incalzeste excesiv, PC-ul se restarteaza, asa e programat, tocmai pentru a nu se defecta sau arde ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Eu sunt un impatimit si un pasionat al tehnologiei, deci iti pot da un raspuns sper eu, util. Depinde de placa video, insa in cele mai multe cazuri, acestea au o protectie impotriva arderii care opreste pc-ul. Sper ca ti a fost de ajutor!

| InrebariMAaaa explică (pentru anonim_4396):

Placa mea video este un gigabyte 1030 de 2gb

| anonim_4396 a răspuns (pentru InrebariMAaaa):

Nu ai nici o problema cu ea. Are protectie