| Like1234567890 a întrebat:

Dacă stiu parola unui cont al unei persoane (nu îmi apartinea mie contul) de insta si am intrat pe el de mai multe ori iar persoana respectiva a observat că contul e spart așa că si-a schimbat parola iar eu nestiind asta cand am incercat de mai multe ori sa scriu parola care o stiam iar apoi știți că apare butonul cu încearcă din sau sau trimite mesaj pentru restarea la parola din greșeală am apăsat a doua variantălaughing))se poate ca persoana aia sa aiba posibilitatea da a afla cine a facut asta? Adica eu?

4 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Nu, dar cei de la insta pot sa vada ip ul tau. Te atentionez ca ce ai facut tu este ilegal si poti avea probleme daca cei de la insta cerceteaza cazul si depune o plangere. https://legeaz.net/......i-inerente

| Like1234567890 explică (pentru viavo):

Nu am folosit o aplicație ce sparge parole sau ceva de genul pur si simplu perosana aia mi-a dat parola ei de buna voie cu mult timp în urmă iar acum am intrat de curiozitate pe contul persoanei..se pune că a fi ilegal?((

| viavo a răspuns (pentru Like1234567890):

Da, dar ai intrat in contul ei fara consimtamantul ei si se mai ia in calcul si ca ai profitat de increderea ei, ceea ce poate fi interpretat de lege ca abuz de incredere, deci doua fapte pentru care poti sa raspunzi penal daca acea persoana depune o plangere.