| NamPleak a întrebat:

Daca tttin laptopul in modul sleep se consuma bateria?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Putin, dar se consuma

| OnuOnulică a răspuns:

Da, se consuma!
Atata timp cat il tii aprins bateria se consuma.

| K0sti a răspuns:

Se consuma si daca-l inchizi! Acumulatorul se descarca singur, spre deosebire de baterie!

| al3xander a răspuns:

Se consuma pentru ca memoria RAM se mentine activa. iti recomand sa folosesti modul "Hibernare", in felul asta memoria RAM se copiaza in calculator, se inchide de tot si cand il aprinzi se recopiaza datele in RAM. diferenta dintre modul "Sleep" si "Hibernare" este ca in "Sleep" poti intra mai rapid.

| Lawliet14 a răspuns:

Da, dar foarte putina baterie. Cel mai bine e sa ne programam calculatoarele sa intre in modul "sleep" dupa 15 minute si sa se inchida la sfarsitul zilei.

| RaduTN a răspuns:

Se consuma, destul de putin, dar se consuma.

| kteichd a răspuns:

Da, consum cam 4% fata daca l-ai tine pornit

| SweetMinion a răspuns:

Dap,se consuma, nu asa multa ca atunci cand laptopul este deschis, dar se consuma.

| Dzeko7 a răspuns:

Se consuma dar foarte putin.