| anonim_4396 a întrebat:

Cat Consuma pc in modul Sleep?

5 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Se deosebire de cand functioneaza,foarte putin. Cand e in sleep, majoritatea serviciilor si aplicatiilor care le aveai deschise sunt dezactivate pana iesi din modul sleep. Tot ce mai consuma ar fi ventilatoarele cu led, daca ai, hard-diskul, o parte din RAM (depinde si de ce ai deschis cand e in sleep ) si putin de tot procesorul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Superior):

In sleep NU se invirt venturile, jeez. La fel procesor si alte alea, SOMN. Pina in 5 W.

| Superior a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am zis ca asta se aplica doar la cele cu led, deoarece led-ul de la ele sta aprins (cel putin asa e la mine, conectate prin molex), insa nu am zis ca se rotesc.

| SilviaDulcik a răspuns:

Aici depinde câte barete de memorie RAM ai instalate, câte porturi USB folosești, ce ai conectat la porturile USB și ce sursă ai.
În medie, calculatorul în modul Sleep consumă undeva la 10W.

| xByte a răspuns:

Asta depinde de la PC la PC, dar in general intre 1-5W.