| Messi20102 a întrebat:

Daca vreau sa imi refac Windows XP, fisierele ca poze sau filmări se sterg?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca le ai pe partitia cu windows, unde nu trebuie sa fie niciodata nimic de genul asta, acum ia si munceste ca Pacala si muta-le!

| halogen001 a răspuns:

Depinde de instalare. O instalare obisnuita se face asa: hard disk-ul se imparte in 2 partitii, pe prima se pune windows-ul, pe a II-a se pun poze filmari. Daca muti toate filmarile si pozele din prima partitie (cea cu windows-ul) pe partitia a II-a si in timpul instalarii nu te atingi de partitia cu poze, atunci e OK.
Cel mai sigur e sa poti muta poze filme si tot ce ai nevoie pe stickuri de memorie, hard disk extern, DVD-uri si cand se face instalarea nu pierzi nimic.

| danutzu96 a răspuns:

Transfera tot pe partitia D, E... si nu formata decat C: unde instalezi windowsul. Si asa nu pierzi nimic.

| Messi20102 explică:

Deci transfer fisierele din C in D si E?

| tase1234 a răspuns:

Da, dar daca vrei poti sa faci un backup pe un stick.

| alexandru5643 a răspuns:

Creezi o partitie iar apoi copiezi fesierele tale importante pe partitia facut si in timpul instalari nu te atingi de partitia cu fisierele tale