| Mirel4412 a întrebat:

Daca whatsapp nu are reclame, cum isi "permite" zuckerberg sa il mentina activ, l au mai cumparat si cu 10 miliarde sau mai stiu cat. Imi poate explica cineva care e reala afecere? Ca ne fura datele si fac bani? Ms ????

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

In mare, eu nu prea cred ca Zucc face cascaval din Whatsapp, ci ia de la Facebook si Instagram ca sa compenseaze. Achizitia a fost ca sa aiba monopol direct peste aplicatiile/modalitatile de comunicare/retele si indirect peste datele utilizatorilor, ca Whatsapp parea prin 2014 ca creste destul de rapid, motiv care i-a impins pe Facebook sa o cumpere.

8 răspunsuri:
| MValentin a răspuns:

,,ne fura datele si fac banii,, rolling on the floor

| Floydancingsaha a răspuns:

Din cate stiu eu e pe baza la cate mesaje trimiti, dar nu sunt sigura daca la toate. E mai exact la o persoana, trebuie sa trimita un anumit numar de mesaje, si atunci ei iau bani. Sau cred ca si la mesajele cu,, trimite mai departe " iau bani.

| LPCTSTR a răspuns (pentru Floydancingsaha):

Ew, fals si obscur.

| DeyCj a răspuns:

Watsapp-ul e deținut de Faceboock asta după ce a fost cumpărat de la Microsoft.Şi mai are şi versiunea buisness, care e pe bani, dar şi oferă chestii în plus.

| Wr3nch a răspuns (pentru DeyCj):

Nu a fost cumparat de la Microsoft lol.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Floydancingsaha):

Huh? Tu intelegi ce spui?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru DeyCj):

Ce treaba are whatsapp cu Microsoft?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Afacerea reala e ca au eliminat un concurent de pe piața.