| Bolton_Kevin_1919 a întrebat:

Dadeam scroll pe google si observ ca nu reusesc sa mai dau scroll...Stiti cumva care ar fi problema? Oricum mouse-ul meu nu este unul scump...Urm, pe langa asta daca mouse-ul meu e "mort" imi puteti recomanda unul pana in 200 de lei?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da un restart calculatorului. Deseori problema se rezolva.
Daca tot nu merge scroll, atunci mouse-ul are probleme la senzorul rotitei.
Poti gasi mouse-uri second hand la multe firme care vind calculatoare folosite, la pret de 10-20 lei SAU iti cumperi un alt mouse nou, chiar si cel mai ieftin (tot ai 2 ani garantie cu bonul de casa).

Răspuns Apreciat de Editori
| Iunix a răspuns:

Of, Doamne...
Verifică mouse-ul :
Deschide un document text de exemplu cu mult text în interior( sau orice alt program în care poți să dai scroll, înafară de browser bineînțeles ) şi vezi dacă merge să dai scroll.
Dacă merge atunci mouse-ul e bun şi problema e din Browser.
- Înainte să dai scroll în browser apasă mai întâi click stânga.

Eventual poți să reinstalezi browserul.

Poți să verifici mouse-ul şi pe alte pc-uri.

2 răspunsuri:
| CVane a răspuns:

Da un restart la pc.

| Bolton_Kevin_1919 explică (pentru CVane):

L-am stins pentru un timp.Cand am intrat din nou tot fara scroll...

| CVane a răspuns (pentru Bolton_Kevin_1919):

Nu merge in general sau doar pe browser? Il poti incerca la un alt pc daca ai sa vezi daca merge. Poti sa deschizi mouseu si sa umblii la rotita vezi daca o ia dupa.