| eduard558 a întrebat:

Dar eu inainte aveam contul de pe Facebook altfel si dupa nu stiu cum am facut de mi-a aparut altfel Facebook-ul. Cum pot sa schimb si sa-mi apara cum imi aparea. Imi apare sa pun o poza sus.

Răspuns Câştigător
| Coral7 a răspuns:

Pai, tu ai dat pe ceva sus acolo pe care scria CRONOLOGIE sau cv de genu? daca da, atunci nu mai poti schimba la loc. asa am facut si eu. si dupa nu am mai putut schimba. am dat peste tot pe acolo, si nimic. funda?

| eduard558 explică (pentru Coral7):

Si Daca Leg Inca Un Cont Nu Se Poate?

| eduard558 explică (pentru Coral7):

SAu Sa Stergi Contul Si Sa-l Faci Din Nou >?
Poti >?

12 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

I se spune Timeline asa va arata noul profil la toti utilizatorii de pe Facebook.
Pentru a dezactiva interfata TimeLine este nevoie sa instalam un plug-in/add-on/extensie in browserul nostru si dupa un refresh al paginii Facebook, o sa vedem ca, contul nostru are interfata veche.
Pentru asta mergi la adresa urmatoare
http://timelineremove.com
Ce face mai exact extensia?
Aceasta nu dezactiveaza interfata TimeLine in adevaratul sens al cuvantului. Doar noi in browserul nostru vom vedea interfata veche insa ceilalti prieteni, daca vor intra de pe PC-ul lor sa ne viziteze profilul Facebook, vor vedea profilul nostru in interfata TimeLine (daca aceasta este activata)
Mai exact, extensia pacaleste Facebook-ul si il face sa creada ca folosim Internet Explorer 7, randeaza paginia in modul in care o facea Internet Explorer 7 si pentru ca IE7 este un browser depasit si vechi care nu sta prea bine la interpretarea java scripturilor (pe care este bazat Facebook si mai ales interfata TimeLine) acesta nu poate afisa noua interfata si atunci este afisata vechea interfata a Facebook-ului
Cu alte cuvinte, daca dezinstalam sau dezactivam extensia/add-on-ul/plugin-ul din browserul nostru, vom vedea iarasi contul noustru cu noua interfata TimeLine (daca aceasta era activata)
Probabil pentru majoritatea utilizatorilor nici nu conteaza cum vede alt cineva profilul si important pentru ei este sa nu-si mai vada propriul profil cu interfata TimeLine pentru ca nu se descurca in a o utiliza.

| eduard558 explică (pentru DjSannan):

MErsi Mult

| DjSannan a răspuns (pentru eduard558):

Cu placere

| mat31new a răspuns:

Toti avem asa, nu se poate schimba.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Bai, sa stii ca am mai vazut si oameni care nu au cronologie, ce-i drept sunt foarte putini. (cred ca pe ei i-a uitat soft-ul)

| eduard558 explică (pentru VaniLLaDeeJay):

laughing Imi Dai Id Tau DE MEsssss

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

rolling on the floor ce aveti mai cu saraca fata... ( facem si noi niste schimb de like-uri? )

| Coral7 a răspuns:

Nu poti sa stergi contul de fb. ori il lasi asa, ori faci altul.big grin de id'ul de mess... mai vb'm noi laughing

| eduard558 explică:

Dar Nu Se Poate SA-ti Stergi Contu Dupa Sa-l Faci Din Nou?

| Izabella10 a răspuns:

Este Cronologia... Nu prea ai cum s-o schimbi, din cate stiu eu big grin