| CismaruMario a întrebat:

Dati-mi si mie un link pentru shader model 3.0 pentru windows 7 ultimate.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Jocul are nevoie de placa video sau procesor cu pixel shader 3 (in functie de cat de vechi e sistemul tau). E o componenta care trebuie cumparata si trebuie instalata in calculatorul tau. Fara aceste cerinte hardware, jocul dorit de tine nu se poate deschide.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Pixel shader tine de partea hardware, de piesa din pc/laptop, si nu de un soft sau sistem de operare. Pentru a avea pixel shader 3.0, trebuie sa pui o piesa cu aceasta tehnologie in sistemul tau, compatibila cu configuratia detinuta de tine.

| CismaruMario explică (pentru dannyel86):

Cum ca la farming simulator imi da o eroare despre asta cum il fac?

| CinevaNou a răspuns (pentru CismaruMario):

Cumperi o placa video care stie pixel shader 3.0 daca ai pc. Daca ai laptop cumperi altul nou.

| dannyel86 a răspuns (pentru CismaruMario):

Jocul are nevoie de placa video sau procesor cu pixel shader 3 (in functie de cat de vechi e sistemul tau). E o componenta care trebuie cumparata si trebuie instalata in calculatorul tau. Fara aceste cerinte hardware, jocul dorit de tine nu se poate deschide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pixel shader e o chestie incorporata in procesor, nu e un program.