| pisicuta2884 a întrebat:

Dau funda! Acum cateva zile imi era limba de le facebook in romana, dar nu stiu cem-am apucat si am schimbat-o in engleza, iar acum daca vreau sa o schimb iarasi in romana numai imi apare acolonici romaniamsi nici romana. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Asfgrhr a răspuns:

Sunt 2 posibilitati iza! Prima este aceea ca atunci cand iti apare pagina de fb, unde trebuie sa scrii parola si ID-ul, joss jos este o bara cu toate limbile, dai acolo, pe Romana sau Romanian. Sau a-2-a posibilitate este sa intri la setarile contului(sus langa numele profilului tau, se mai afla si "home" apoi (mie imi apare o sageata), apesi pe ea si dai la Account Settings. Si apoi dai la Language. Dai Edit, si la choose primary cauti Romanian sau romana. Sper ca ai inteles ce am scris.laughing Fundita, te rog.

3 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Aceste chestii daca devin obisnuinta pentru useri (tu de exemplu asa te numesti user ) ingreuneza site-ul Facebook, deci ei intentionat pun un stop, o pauza de ore sau zile uneori sa printampine abuzurile celor ce se razgandesc din 5 in 5 minute. :-))
Bafta.

| vali1985 a răspuns:

Sus unde iti scrie numele dai langa home pe sageata aceea si dai settings account si selectezi tu.

| drinna a răspuns:

Intra pe facebook. si in josu paginii iti apare " Facebook © 2012 · Română" apesi pe romana si schimbi limba happy