| suddent a întrebat:

Dau funda! Cine stie cum imi pot afla codul pin? Sunt pe cosmote.

Răspuns Câştigător
| Petronela a răspuns:

Daca ai introdus de 3 ori codul pin gresit iti va cere codul puk, acesta(codul puk)poti sa-l afli daca suni de pe o alta cartela la servicii de relatii cu clientii(1234) fundita? Succes

3 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

În cazul în care introduci codul PIN greşit de 3 ori consecutiv, cartela SIM se va bloca automat. Ea poate fi deblocată doar folosind codul PUK care este tipărit pe suportul cartelei SIM (dacă îl mai ai). Dacă nu poţi apela 333 de pe o altă cartelă Cosmote sau la 1234 de pe un abonament Cosmote. Accesezi meniul, introduci numărul de telefon pentru care vrei codul PUK, etc, îţi spune mot-a-mot ce trebuie să faci, o să te descurci.
O seară frumoasă! happy

| Flash a răspuns:

Cu codul PUK, dupa ce ai introdus pinul de 3 ori gresit, altfel nu ai cum. PUK-ul il iei de la operatorul de telefonie, suni la ei.

| cheloocristi a răspuns:

Suna de pe un alt telefon la informatii
serviciu cu clientii... ceva de genu