| Glumeam0M_1320 a întrebat:

Dau FUNDA! Buna TPU...de scurt timp mi s-a ars placa video de 512 (adaptata) nu ceea de pe placa de baza.am inlocuit-o cu una de 256, iar cand intru pe jocuri sau pe alte site-uri imi apar tot felul de liniute pe monitor. daca il opresc (monitorul) isi revine la normal.am incercat la LCD adica am motat calculatorul la LCD si merge fara nici o problema. daca leg placa video (cea de pe placa de baza) merge fara nici o problema. Ce ar putea avea?!

3 răspunsuri:
| geo691 a răspuns:

Sa ai grija la conectori de la monitor si placa video si mai poti misca putin placa in lacasu ei.

| supermdmario a răspuns:

E foarte normal sa ai acele linii,pe monitor, si dac-ar fi numai atat! nu ti- sae mai blocheaza cite odata desktopul, si se albeste? problema e ca o placa video de 256 mb e foarte mica pentru a face fata unui impresionant consum de resurse din partea jocurilor.de obicei pentru jocuri iti trebuie cel putin 512 mb, ca sa fie totul ok.cred ca se mai

| ovidius a răspuns:

Tu ai dezinstalat ÎNTÂI vechile drivere video?