| stupidxmuffin a întrebat:

[dau funda.] ok. deci. am un laptop Acer Extensa 5630EZ. windows 7.
intr-o zi... cand lucram la laptop si foloseam foarte mult touchpad-ul, click-ul stang s-a oprit. nici acum nu mai functioneaza.si CULMEA. doar click-ul stang! adica. daca ating touchpad-ul se misca mouse-ul, pot sa dau click dreapta dar click stanga nu.
ma jur ca nu i-am facut nimic. adica. n-am apasat tare pe click sau n-am varsat nimic pe laptop [doamne fereste], am avut mereu grija sa nu trantesc laptopul, pur si simplu... s-a oprit dintr-o data. ce credeti ca are?
am gasit garantia laptopului insa ar trebui sa-l trimit prin posta in bucuresti [eu sunt in buzau]. si scrie in garantie ca daca pateste laptopul ceva in timpul transportului nu mai e valabila garantia rolling eyes mi-e si frica sa-l trimit...
voua vi s-a intamplat asa ceva? ati rezolvat problema singuri sau a trebuit sa trimiteti laptopul undeva?

1 răspuns:
| Liviutz98 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa trimiti laptop-ul la Bucuresti, nu iti face probleme ca nu o sa se intemple nimic cu el, deoarece este si in garantie ca sa se repare, deci si daca se mai strica ceva(nu o sa se intample) o sa repare ca de aia il trimiti. Sau cauta pe cineva de incredere, care se si pricepe, si desfal si curata cu ceva(preferabil vata cu spirt sanitar) acolo la click stanga.