| andreynorty a întrebat:

Am si eu o mare problema cu laptopul. Este un Acer Extensa 5630EZ. Nu se deschide tot timpul. Dupa ce il inchid trebuie sa astept cateva ore bune sa se deschida si se deschide doar daca este bagat in priza.Cand nu este conectat la o sursa de curent nu vrea sa se deschida si uneori nu imi arata daca are baterie sau nu! Poate are ceva la baterie sau la butonul de pornire sau alimentarea... Garantia expira peste o luna, dar problema este ca nu sunt in tara. astept un raspuns si pe mail: andreynorty@yahoo.com

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa dus bateria... happy
Nu mai sta incarcata si de asta nu mai porneste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baterie e de vina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si al meu are acelasi defect... nu stiu ce are... daca ai gasit rez problemei spune-mi si mie. multam

| TgBujor a răspuns:

Problema ta este o mica rezistenta de pe placa de baza a laptopului. Poti si singur sa remediezi problema doar daca demontezi laptopul tot, inclusiv displayul, altfel nu reusesti"(vezi Youtube metode de dezasamblare laptop Acer) si cam sub tastatura pe langa cooler gasesti o mica rezistenta (R138)care pur si simplu o scoti cu o mica surubelnita.Merge perfect si fara ea si problema dispare. Succes