| Vlad43 a întrebat:

Dau Funda! Salut. Am un Samsung galaxy ace, am facut un update la android, de la 2.3.5 la 4.0, si, cand am deschis telefonul, pur si simplu sta ecranul deschis, dar nu apare nimic. doar negru. Ce pot face sa revina la normal?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Felicitari si tie, si lui Andreeixd, deoarece trebuie sa pareti mai grozavi, si stricati cate ceva. Sper ca stii ca ai ramas fara garantie prin procesu asta. Partea buna e ca si la tine si la el se poate repara de acasa.

| Vlad43 explică:

Srsdani. Cum pot face asta acasa?

| Andreeixd a răspuns:

Salut!,am si eu cam aceeasi problema pe LG P500 Optimus One, i-am facut update de la android 2.2 la 4.0.4...l-am rootat, am intrat in system recovery sau rom sau cum dracu se numeste l-am instalat fara nici o complicatie...si cand sa mi se aprinda imi apare logo'ul LG..sta 5 secunde, mai stau putin cu ecranul negru si imi apare un scris CyanogenMod si sta asa de 3 zile intruna..nush ce *** sa-i facstraight face

| Hacker667 a răspuns:

Daca ai facut cu o versiune gasita de pe net, atunci asigurate ce era versiunea potrivita pentru telefonul tau. Daca era pentru telefonul tau mai repeta inca o data aceeasi pasi. Cateodata firmware'ul nu se instaleaza bine din prima.