| warGamer a întrebat:

Dau funda
vreau sa fac un joc si in visual basic nu imi accepta directx8
help dau si funda

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Visual basic sucks!
Incearca C++ daca vrei sa faci un joc.

| warGamer explică (pentru unknownn):

Imi dai si un tutorial sau un website?

| unknownn a răspuns (pentru warGamer):

Pai jocurile nu se fac dupa tutoriale, mai intai trebuie sa inveti limbajul de programare( http://www.learncpp.com/),apoi iti faci niste idei despre joc, si dupa aia il scrii.

| warGamer explică (pentru unknownn):

Ok iti dau funda
dara mai vreau sa stiu e bun laptopul asta?
http://www.cel.ro/......erprint-l/

| unknownn a răspuns (pentru warGamer):

Depinde la ce il folosesti.
E bun cat de cathappy, dar sper ca nu-l iei pentru gaming, pentru ca laptop-ul nu e facut pentru gaming, pentru gaming s-au inventat consolele.

| warGamer explică (pentru unknownn):

Nu suport consolele il vreau pentru gaming construirea jocurilor after efects etc photoshop cinema4d