| AbeautifulMind a întrebat:

Dau fundita pentru cine ma lamureste happy Am abonament la Cosmote actualul Telekom si imi expira peste cateva luni happy am un galaxy s2 de vreo 2-3 ani si acum m-am gandit sa-mi cumpar un s4 sau note3 happy dar preturile sunt o bataie de joc la ei happy Adica pe Emag un galaxy note3 costa 16 milioane pe cand la Cosmote 27 happy si 14 milioane la abonamentul xxl de 40 de euro pe luna happy care este avantajul? + ca iphone 4s este 28 de milioane la cosmote pe eMAG fiind 15, galaxy s5 este 31 de milioane pe eMAG fiind 22, etc. Ma lamureste si pe mine cineva ce sunt cu aceste preturi? Adica este o diferenta de 10 milioane...

Răspuns Câştigător
| Ceiriog a răspuns:

De fapt un Note 3 la eMAG costa 2, 249 lei.
Ce ai vazut tu a fost Note 3 Neo cu 1, 599.
iPhone 4S 2, 599 lei nu 15.
Samsung Galaxy S5 2,249 la promotie, vechiul pret 2, 499.
Insa pe eMag un S4 costa 16 iar la Cosmote 21, 22. LG G2 la fel. Eu am luat de curand un G2 de la eMag, insa de ce e pretul acesta, pai eMag a adus LG G3 sau S5 pe cand Cosmote nu, cel putin nu-l avea, acum habar n-am :). Deoarece eMagul avea acele 2, au lasat preturile jos la celelalte pentru a lichida stocurile. O varianta buna la eMag este si LG G Flex, daca nu te deranjeaza ecranul. Si a face un abonament de 40 euro ca sa iei un telefon la un pret mai redus e inrobire totala deoarece 40 euro x 24 luni =960 euro = 4000 de lei bani nostri (aproximativ) ceea ce nu se merita. Bine inteles ca oricum trebuie sa faci un abonament sau o cartela Prepay, dar e mai avantajos. Revenind, pentru ca am deviat, Cosmote ca si alte retele baga preturi mari la telefoane, ca sa te faca sa faci abonament la ei sa reduci costul telefonului, insa tu o sa platesti la ei FF mult in decursul timpului, pe cand eMAG nu are motive :)
Daca vrei linkurile:
S5:http://www.emag.ro/......DDC54BBBM/
NOTE 3:http://www.emag.ro/......DW0K9BBBM/
iPhone 4s:http://www.emag.ro/......EGSVDBBBM/

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

La eMAG note 3 nu e deloc 1600 lei. 1600 lei e http://bit.ly/1qU6MnZ care e un... parca-i chinezarie. E doar un alt model prost de la Samsung in disperarea sa nu puna cineva din intamplare un produs pe piata, si ei sa nu aiba deja ceva la vanzare.
2. 4s-ul e un telefon expirat. Si oricum, te poti astepta in general ca in magazin sa fie mai scump. Ca na, multi nu vor sa cumpere de pe internet, prefera magazinul(mai ales cei cu multi bani sau cei putin mai batrani).

Răspuns utilizator avertizat