| AlexȚucăr a întrebat:

De cateva saptamani am un adware in laptop.
Prima data a inceput prin a-mi schimba motorul de cautare in "yousearching" (daca nu ma insel, chiar asa este numit virusul), insa am reusit sa scap de el. Acum doar imi apar multe reclame din cauza lui si nu stiu cum sa scap de ele. In control panel nu mai gasesc nimic legat de el, iar antivirusul (COMODO) nu gaseste nimic dubios.
Fundita!

4 răspunsuri:
| tpubest a răspuns:

Incearca adwcleaner.

| K0sti a răspuns:

Pai ce ai vrea sa gaseasca gluma aia de Comodo?
AdwCleaner!

| vladutzumuresan1996 a răspuns:

AVG poate sterge orice tip de antivirus, chiar si varianta free.

| DeyCj a răspuns:

A nu folosi softuri idioate destinate leneșilor, ci recomand să faci o devirusare manuală. Verifică în task manager cum îi zice la procesul în cauză și dezactivează-i autorun-ul din startup programs(msconfig). Succes