| oODonViperOo a întrebat:

De cateva zile a inceput sursa sa faca un sunet ciudat. Poate fi din cauza prafului sau ar putea fi ceva mai grav?

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Depinde de ce intelegi prin sunet ciudat. Daca provine de la cooler acesta poate fi uns s-au schimbat la un pret destul de mic. Daca provine(sunetul) de la placa electronica poate si aceasta sa fie reparata de un electronist(se mai usuca ceva condensatori). Daca ambele variante cad, mai este si a treia posibilitate sa schimbi sursa cu totul nici aceasta nefiind foarte costisitoare.

| T0T a răspuns:

Nu cred ca este de la praf. Poate fii ceva mai graf, poate probleme de ventilatie.

| K0sti a răspuns:

Ventilatorul! Unge-l!

| Albastru45 a răspuns:

Reinstaleaza uindousul

| AlexrAul456 a răspuns:

De unde stii ca e de la sursa? Poate e de la hardisk de cele mai multe ori el scoate un sunet ciudat.Sau daca chiar e de la sursa atunci inseamna ca ai piese puternice in pc si sursa deodata nu le mai suporta dar acest lucru e putin probabil daca zici ca de catva zile. Oricum du unitatea la service si vezi ce are.