| catalin_9680 a întrebat:

De cateva zile calculatorul pur si simplu a luat-o razna, si cand spun asta ma refer la internet, in timp ce sunt conectat fie pe web sau fie pe messenger apare acel mesaj tip popup cable is unpluged apoi se reconecteaza, dupa cateva secunde la fel, am mutat cablul pe laptop si functioneaza perfect, nici un fel de eroare nimic. Am observat ca daca dau un restart la calculator problema se remediaza, cand ma conectez la Yahoo! sau la G.Chrome problema revine din nou. ce este de facut in acest caz?

6 răspunsuri:
| iulyan a răspuns:

Formatezi calcul ...singura solutiehappy

| valy a răspuns:

Reinstalezi windowsulwinking

| ExpertHost a răspuns:

Reinstaleaza placa de retea (driver) inainte sa te apuci de reinstall windows. Daca si atunci iti face probleme, incearca sa schimbi placa de retea (in medie 15-20 ron).
Daca iti sti IP-ul, da-ti ping in IP-ul tau si vezi daca timp de 3-4-5 min pierzi pachete (Request timed out). In cazul in care se pierd, sigur este problema hardware.

| Anonoim a răspuns:

Pai s-ar putea sa nu mai mearga un contact de la placa de retea

| xside16 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema. Poti sa reinstalezi windowsul, eu asa am facut si nu am mai avut nici o problema.

| catalin_9680 explică:

Ok intr-un final am reinstalat windowsul, m-am gandit la virusi etc. a mers totul ok timp de o zi. apoi din nou aceeasi problema, tind sa cred ca este placa de retea, am sa o schimb si o sa revin cu un raspuns sigur. multumesc de raspunsuri.