| Ready a întrebat:

De cateva zile cand deschid pc-ul nu imi merge netu, ca sa mearga trebuie sa ma duc la local area connection si sa dau disable si dupa aia enable si merge si trebuie sa fac asta de fiecare data cand deschid pc altfel nu imi merge netu. Ce pot sa fac ca sa imi functioneze normal?
P. S: am net prin fibra optica si am un laptop si un pc si am bagat cablul de la net intr-un router pentru a avea net si pe laptop si pe pc. Dar problema aceasta mi se intampla doar pe pc pe laptop e totul ok.
Dau funda si vot.

2 răspunsuri:
| fresHZoNe a răspuns:

Sterge driverul placii de retea si reinstaleaza ultima versiune de driver.

cred ca rezolvi problema!

daca ai router. verifica sa nu fie si de la el!

| dude_1854 a răspuns:

Pai si mie mi s-a intamplat la fel cred ca cel mai bine e sa suni la ei Merit o funda?