| Dede_Delia_1997 a întrebat:

De cateva zile, cand vreau sa intru pe contul meu de facebook imi cere confirmarea numelui si sa adaug un fisier.Am incercat de mai multe ori dar nu am reusit.Ma puteti ajuta va rog frumos?

2 răspunsuri:
| BoOoMbOnik a răspuns:

Cred ca este contul suspendat pentru ca cei de la facebook nu sunt convinsi daca este contul tau real, cu numele si pozele tale sau este un cont fals. Am patit si eu asta acum cateva saptamani. Se rezolva daca acolo unde iti cere sa incarci fisierul incarci o poza clara cu buletinul tau sa vada ca esti tu.

| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Referitor la raspunsul de mai jos da este adevarat, tu nu trebuie sa incarci o poza in care sa vada ca esti tu ci trebuie sa incarci o copie de Buletin, ori Certificat de nastere sa vada ca numele tau este real adica sa fie acelasi nume si pe Facebook dar si in actul de identitate daca tu ai un alt nume pe facebook este exclusa porecla Facebook iti va inchide contul pentru ca nu sunt aceleasi nume si se va considera ca folosesti o identitate falsa. Iti urez mult sucees insa sa stii ca ai suparat pe cineva cu postarile tale ori te-ai certat cu prietenii pe facebook si ti-au dat Raport la Facebook, Facebook nu cere asta din Propia initiative ci doar daca primeste Rapoarte.