| girada79 a întrebat:

De câteva zile îmi sare liniuța de scris înapoi și dacă nu sunt atent scriu în urmă. Am Windows 10. Și a doua întrebare. Sunt în scaun cu rotile și tastez cu nasul și folosesc tasta 5 din dreapta pentru clik stânga. Tatăl meu joacă șah și când vin după el tasta 5 e clik dreapta și îl repornesc. Se poate reveni fără repornire? Mă uit în Panoul de control și e bifat cum știu.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa activezi /dezactivezi tasta NumLock.
La o apasare, cand arde Led-ul NumLock, tastatura din dreapta functioneaza ca numere,.
La o noua apasare, cand se stinge Led-ul NumLock, tastatura din dreapta se transforma in comenzi de miscare pe pagina (sus-jos, pagina sus-jos, acasa/sfarsit, inserare, stergere).

| girada79 explică (pentru Bula):

Știu că folosesc și cifre cu ledul aprins, dar nu m-a, gândit. Mulțumesc. Revin cu rezultatul.

| girada79 explică (pentru Bula):

N-are efect.