| 1968 a întrebat:

De ce a-mi huruie calculatorul mereu, face un zgomot oribil de luni de zile?

Răspuns Câştigător
| Boby a răspuns:

Cel mai probabil este sursa sau un ventilator
O sa mai faca un timp pana se arde si gata
Crede-ma ca nu-ti trebuie multa carte sa schimbi o sursa sau un ventilator
Desfa capacul si asculta de unde vine zgomotul
Ai doua optiuni dupa ce ai depistat problema 1
1 sa schimbi componenta respectiva
2 sa o stergi de praf(cu o pensula, aspirator)

11 răspunsuri:
| agent003 a răspuns:

Du-te sil da la reparatii si vezi ce este

| cLaudYu a răspuns:

Are dreptate @friedaka happy

| lostcontrol12 a răspuns:

Ca s-a plictisit sa nu pui bine cratimelelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cate un picor si isi revine, da chiar da o pasa laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma si mie imi huruie cand pun greutate pe el inceteaza... l-am dus la un centru si mi-a spus ca nu are nimic acum iar a inceput... o sa incerc sa sterg de praf componenta cum a spus Boby

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ce il mai tii? i-ati unu nou

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la sursa ventilator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci mie imi huruie ventilatorul.Stiu sigur ca e el.Peste cateva zile o sa-l curat de praf si sper sa inceteze.

| friedaka a răspuns:

Unul din ventilatoare e "bolnav" si mai devreme sau mai tarziu va ceda si va trebui sa-l schimbi. Du-te la cineva sa ti-l schimbe pana nu ti se mai strica si alte componente.

| alexa_4912 a răspuns:

Poate e vreun ventilator care a ragusit.

| StYxY a răspuns:

Deci aceasta problema este una foarte des intalnita. Aceasta poate proveni din 2 locuri.
1. Sursa (locul unde este alimentat calculatorul) - cel mai sigur
2. Ventilatorul Care asigura racirea procesorului.

De ce?
Pai... Prietene fara suparare dar cand ai curatat ultima data unitatea? Problema cu "huruitul", acel zgomt oribil se creeaza din cauza excesului de praf care se afla pe ventilator.
Concluzia? Pune mana pe aspirator si curata-l putin ca nu iti ia mai mult de 15-20 de minute. Nu mori daca pierzi cel mult 30 de minute din timpul de joaca sa faci un bine saracului calculator.