| KikiRiki98 a întrebat:

De ce atunci cand intru in Google Play sa imi descarc
O aplicatie de pe tel mi se descarca inca o data altele deja instalate(gen youtube sau un anumit joc)? Si mai am inca o intrebare: iti trebuie antivirus pentru android?

3 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Ca să-ţi răspund la prima întrebare, aplicaţiile nu se descarcă din nou ci se actualizează automat.
Androidul nu necesită neapărat Antivirus, consider că e doar o fiţă.
Eu am un Samsung Galaxy S3 din mai şi nu am instalat niciodată vreun Antivirus iar telefonul a funcţionat perfect.
Pa-pa.

| al3xander a răspuns:

Se actualizeaza celelalte aplicatii de asta iti apare ca se descarca din nou. antivirus depinde ce faci tu pe telefon. sunt virusi care dau mesaje la numere premium (dinalea de 3-5 euro) si-ti mananca din credit o gramada si desigur si virusi spion. iti recomand bitdefender free edition https://play.google.com/......ps/details t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLmJpdGRlZmVuZGVyLmFudGl2aXJ1cyJd

| Alex1234123 a răspuns:

Cum a spus miiCutSa

Aplicatiile descarca update-uri (versiunile mai bine scoase recent)

Antivirus nu iti trebuie daca downloadezi fisiere din locuri speciale (gen google play)

Bafta happy