| Gabrielaa90 a întrebat:

Atunci cand vreau sa descarc o aplicatie de pe Google Play trebuie sa intru direct de pe telefon?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, este INDICAT să descarci aplicaţii/jocuri DIRECT pe telefon!

Dacă le descarci întâi pe Pc şi apoi le copiezi în telefon e POSIBIL ca să NU le mai recunoască şi să NU ştie cu ce să le deschidă!

Chiar dacă NU ai internet inclus/credit pentru traficul de net, POŢI folosi conexiunea wi-fi ( dacă telefonul tău are wi-fi )!

POŢI să te conectezi la internet prin wi-fi, la o reţea din casă ( dacă ai internet la Pc atunci îţi iei un router wireless şi ai net prin wi-fi şi pe telefon ) sau din vecini ( depinde ce reţele găseşte ), ori de la un local cu wi-fi free.
Astfel NU vei plăti trafic de net.

Toate cele bune.

1 răspuns:
| razvitzi a răspuns:

Prima data cand descarci da pentru ca telefonul tau si contul tau sa fie asociate, apoi poti descarca direct de pe site, aplicatia urmand sa fie descarcata in telefon can este conectat la internet!