| YLLL a întrebat:

De ce atunci când ma uit la videoclipuri pe calculator. mi se stinge monitorul? Ştie cineva?

6 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Foloseste un player mai bun decat windows media player: km player, vlc, media player clasic, gom, etc
ele au in setarile lor optiunea asta - cand redau ceva previn stingerea monitorului, respectiv deschiderea screen saverului
nu are nimic monitorul cred

| Parintele a răspuns:

Incearca sa setezi intarzierea screen server poate o fi de la asta. uite cum: pune si tu 30 min.
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/setup/personalize/screensaver.mspx

| M4RK a răspuns:

Nustiu daca tot face asa dul la reparat

| Munchkin a răspuns:

Click dreapta pe desktop -> Properties -> Screen Saver, selectează None.
Dacă nici aşa nu merge, du-te tot la screen saver -> Power, pune la toate Never.
Baftă!

| Andreea24 a răspuns:

Probabil ca monitorul iti intra in stand-bywinking pentru ca nu atingi mouse-ul cat timp urmaresti videoclipurile. Poti schimba intervalul de timp la care sa se intample asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti dezactiva screen saver-ul sau ii maresti timpul. Si mai poate fi de la power, intra si dezactiveaza sau mareste timpul acolo. Have fun.