| anonim_4396 a întrebat:

De ce atunci cand vreau sa descarc ceva dupa net cum ar fi un antivirus gratuit imi apare „acest tip de fisier poate dauna computerului dumneavoastra sunteti sigur ca vreti sa il descarcati„?

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Pentru că de obicei descarci DE PE net şi nu "dupa net".
Grea limba română...

| darrio2007 a răspuns:

Descarca-l.Nu se intimpla nimic. Dar nu va avea licenta si va fi valabil doar 30 zile.

| Fredie a răspuns:

Salutare. Ce sistem de operare ai? Win 7 dar si XP ul au in ele implementat un sistem de protectie care blocheaza fisierele executabile downlodate. Trebuie intrat cu click dreapta pe ele si schimbata starea dupa ce se termina downloadul. Oricum ai grija de iti iei de pe net, ma refer aici chiar la ce spui tu, adica soft antivirus gratuit. Exista cateva destul de bunicele: Avira, Avast sau chiar si AVG. Insa trebuie luate numai de pe site urile lor originale, pentru ca sunt destul de multe alte site uri care pun la dispozitia utilizatorilor aceleasi softuri dar cu virusi ascunsi in ele de fapt sau adware, samd. Multa grija si bafta!

| procust a răspuns:

E o atentionare de securitate, sa verifici ce downloadezi, nu e nimic nasol, doar te atentioneaza sa ai grija ce downloadezi