| Paula a întrebat:

De ce avem nevoie de atata tehnologie?! Africanii din triburi traiesc si fara net, telefon mobil sau fara televizor... la noi daca se taie curentu nu am putea sa rezistam sad dc o fost nevoie sa traiasca Einstein, Aristotle si alti destepti. pe vremuri traiau numai oameni sanatosi si acum fiecare al doilea este bolnav... cea ce ne omoara este tehnologia :-s...

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Stii ca ai pus intrebarea asta pe un suport tehnologic... nu? E trist ca suntem mai aproape de lumea creata de oameni decat de cea naturala, sunt de acord. La un moment dat, eram la niste cursuri si mentorul nostru ne-a spus sa cautam in genti si sa dam tot ce tine de tehnologie: telefoane, mp3 playere, laptopuri etc. Le-am pus, fiecare aveam cate 2 telefoane, mp3, agende electronice. Apoi ne-a spus sa cautam si sa punem un element natural, neprelucrat de mana omului. Cineva a pus o piatra, cineva a pus o scoarta de copac. Atat, restul de 13 oameni nu aveam nimic natural cu noi.

17 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Pentru ca exista evolutie.Nimic nu ramane nemiscat de natura.Nu poti sa traiesti in pestera acum.Lumea se misca din ce in ce mai repede, stiinta si mai repede si implicit tehnologia; iar omul este curios si vrea sa le stie pe toate si sa le stapaneasca.de aceea telefonul mamei tale din tineretea ei avea 2 kg iar al tau 79 g acum.Eu zic ca e bine asa.

cristian
| cristian a răspuns:

Tehnologia te ajuta doar sa-ti atingi scopul.
Nu trebuie sa fii dependenta de ea.
Sunt localitati izolate in Romania care nici nu au fost macar electificate si oamenii traiesc si acolo si sunt si sanatosi si bucurosi de viata.

| mariusres a răspuns:

Si atunci de ce nu te muti in africa daca te atarge asa mult?

lolita
| lolita a răspuns:

Da tu de ce ai internet?

| elena a răspuns:

Doamne...si asa se spune despre noi, ca suntem in lumea a treia, dar, chiar sa ne si dorim acest lucru?

| Laura_5858 a răspuns:

Noi nu suntem africani din triburi, si banuiesc ca avem noroc ca e atata tehnologie. chiar daca tu vrei sa ajungi altundeva, nu intelege nimeni unde, pentru ca nu te ajuta cu nimic sa nu ai tehnologie. probabil ca africanii din triburi sunt putini si saraci, si muritori de foame, de aia nu isi permit tehnologie. ma rog

| Laura_5858 a răspuns:

Mai esti si analfabeta laughing

| tancos a răspuns:

Spui că tehnologia ne omoară!? Tehnologia omoară numai dacă este folosită abuziv. Părerea mea este că suntem în urmă cu tehnologia. De acum 20-30 de ani trebuia să avem maşini zburătoare şi alte invenţii...
Ştiai că doar 10-20 % din creier este folosit! De ce ne-a dat Dumnezeu un creier aşa de mare, doar ca să ocupe un gol în craniu?! Scopul omului este să descopere, să se dezvolte!

| white a răspuns:

Einstein si Aristotel au trait si si-au dedicat viata stiintei, din acest motiv acum ai o viata mai buna! Oare tu chiar ai vrea sa traiesti intr-un trib acum cu toti africanii si sa isi faca aparitia pe acolo si o boala precum ciuma si sa nu existe modalitati de vindecare? Tehnologia cred ca este de mare folos, ce rost ar avea sa traim si sa nu experimentam?

| tump a răspuns:

Pentru ca satanistii vor numai raul oamenilor si inventeaza numai tehnologii care dauneaza de exemplu televizorul emite radiatii si iti face probleme si mai e si evolutia omenirii oamenii tot inve4nteaza si dintrug natura! e buun raspunsul meu?

| Paula explică:

Depinde cum o privesti, adevarat lumea se misca dar macar sa se miste in nu a ne distruge...

| Paula explică:

\

| Paula explică:

Sti care'i faza, daca n-am sti ca este o viata mai buna de trait, nu am avea de ales happy.

| Paula explică:

Oameni buni eu nu zic ca nu ne este bine asa, imi convine 2 telefoane, laptop si alte prostii... dar incerc sa ajung undeva unde nimeni nu-mi da posibilitatea...

pakat...

| emilica95 a răspuns:

Pentru ca sa te simti tu mai bine. si nu numai tu si eu si el si ea si tot asa... si pentru ca africanii stau in grupuri noi nu si nu cred ca ai putea sa te duci pana la prietena ta la 5 dimineata doar sa o intrebi de tema la matestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate dar si stiinta ajuta

| BrianPopcorn a răspuns:

Imagineaza-ti daca nu traiau eiwinking ce era lumea asta?