| LoOvE a întrebat:

De ce cand am castile in telefon, persoanele respective nu ma pot auzi? O fi de vina ca sunt prea departe de microfonul telefonului.Eu cateodata vb o ora la telefon.Si nu vreau sa mai tin telefonul la ureche pentru ca nu e sanataos.Nu vreau sa. l dau pe speaker ci vreau sa-mi bag castile in urechi si sa vb.Problema este ca atunci cand vorbesc, persoana respectiva nu ma aude si trebuie sa scot castile din telefon ca sa ma auda.Va rog ajutati.ma!

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Atunci când pui căştile nu se mai aude ce vorbeşti, tot sunetul este trasmis in câşti ca şi la calculator. Dacă vrei căşti cu microfon (în caz că nu ţi-a dat atunci când ai cumpărat telefonul) caută pe la magazine GSM câşti cu microfon încorporat pentru telefonul tău... apropo nu e sănatos să vorbeste 2-3 ore încontinuu din cauza vibraţiilor de sunet, dar aşa vreo 10 minute cât vorbeşti nu e aşa gravwinking

1 răspuns:
| ScumpiKxoxo a răspuns:

Pai si eu am avut aceeasi problema...
incearca sa pui telefonul la gura...
sau...
incearca casti cu microfon... doar esti acasa si nimeni nu te vede...