| Nanciu_Denis_2002 a întrebat:

De ce cand dau click dreapta pe ecran si dau pe screen rezolution si dupa pe advanced settings si la monitor imi scrie Use hardware default settings inloc sa imi arate hertz(Nu ma pot juca nimica! De ce?)

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Sistemul Plug-and-play detecteaza caracteristicile sistemului video (card video, monitor).
Sunt multe moduri de functionare, cu rezolutie si frecvente diferite, DAR nu e sigur ca modurile de functionare sunt identice pentru valori.
In schimb, valorile de baza (default) sunt obligatorii. Daca nu sunt alte valori compatibile atunci ramane doar cea de baza, nu mai sunt si alte optiuni de alegere. Acest mod este utilizat de Windows si atunci cand nu ai instalate driverele video prin care sa se pot integra caracteristicile plug-and-play.