| RăzvanP06 a întrebat:

De ce cand incerc sa dau la optiunea "Generare de bani" de la youtube zice ca videoclip-urile nu sunt eligibile pentru generare de bani? Am 19 videoclip-uri dar o parte din ele sunt filamte cu fraps(gameplay-urile) alta parte cu camtasia(tutorialele) o parte din cele cu fraps au optiunea "Generare de bani" o parte nu.O parte din cele filmate cu Camtasia au optiunea "Generare de bani" cele-lalte nu.Mai nou am inceput sa randez cu Sony vegas pro 11. Dar nici un videoclip randat cu el nu merge sa dau la optiunea "Generare de bani" zice ca „Videoclpurile celectate nu sunt eligibile pentru generare de bani"! CE SA FAC?

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pai youtube-ul nu iti da voie sa scoti bani din jocuri(gameplay) daca nu ti-a permis producatorul jocurlui. De asemenea, daca ai sunet gen melodii, iar o sa te blocheze.

| RăzvanP06 explică (pentru sltlp):

Inteleg dar gameplay-urile mele nu au muzica. Eu fac Gameplay-uri cu voce.

| sltlp a răspuns (pentru RăzvanP06):

Apropo, vezi ca te blocheaza din start cand pui videoclipul dupa ce tag-uri pui...

| RăzvanP06 explică (pentru sltlp):

Cum adica? Daca pun tag-uri ma blocheaza adica imi sterge videoclipul sau imi sterge contul?

| sltlp a răspuns (pentru RăzvanP06):

Nu iti blocheaza nimic. Ideea e ca unul din filtrele care iti bllocheaza dreptul sa primesti bani e dat de tag-uri. Odata ce detecteaza ca acolo e un joc, din start nu mai primesti bani.

| RăzvanP06 explică (pentru sltlp):

Atunci daca nu mai pun tag-uri o sa primesc bani pe jocurile pe care le joc?

| sltlp a răspuns (pentru RăzvanP06):

Ce repede raspunzi. Oricum cei de la youtube au "robotei" care stiu singuri ce sa faca. Insa ai sanse mai mari sa le poti urca si sa ramana monetizarea activata.

| RăzvanP06 explică (pentru sltlp):

Deci mai bine nu pun tag-uri?

| sltlp a răspuns (pentru RăzvanP06):

Incearca si vezi ce se intampla. Chestia asta funtioneaza dar doar in unele cazuri.

| RăzvanP06 explică (pentru sltlp):

Pai pana acum am pus numa`tag-uri, acum ce se intampla daca nu m-ai pun? P.s: uploadez chiar acum un video cu minecraft!