| FlorinCiokan a întrebat:

De ce cand ma loghez pe contul de google nu tot timpu imi arata marcajele (bookmarks) pe care le-am avut salvate? Deci daca instalez chrome si nu intru pe cont si daca intru pe cont dupa ce e instalat si ma loghez nu mai imi arata marcajele.mi le arata doar daca ma loghez primadata cand mi se deschide chrome dupa instalare.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca sa-ti salvezi datele trebuie sa ai ci cont la browserul respectiv. de exemplu: eu ma conectez cu browserul Mozilla Firefox si motorul Google. Am cont si de Google dar si de Mozilla.
Mai este o solutie: este un soft Xmarks. Iti faci cont pe el si iti pastreaza ce vrei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat! Il cauti in suplimente la Mozilla, Chrome.

| GabrielStn a răspuns:

Ti le arata doa atunci cand esti conectat pentru ca datele respective ( marcajele ) sunt salvate prin intermediul contului Google, nu sunt salvate in PC/laptop/telefon. Tocmai asta si e motivul pentru care. odata conectat cu contul google descoperi faptul ca ti-a ramas istoricul, parolele, date introduse, etc.

| FlorinCiokan explică (pentru GabrielStn):

Nu cred ca mi-ai inteles intrebarea. Stiu ca apar doar cand sunt conectat. Dar daca sa zicem acum am un cont bagat fara bookmarks ma deloghez si intru pe contul meu nu mai apare marcajele mele. Si e naspa sa dezinstalezi chrome si sa instalezi iar ca sa ma loghez sa imi apara. ca atunci cand instalezi chrome cand e gata instalarea se deschide chrome si iti apare 2 pagini prima e sa te loghezi. deci daca nu ma loghez atunci si dau x la pagina si ma loghez dupa nu mai apar marcajele. e stupid.