| KoNeTi a întrebat:

De ce cand vreau sa instalez Yahoo! Messenger imi da o eroare "Yahoo! Messenger is unable to download files needed for installation. Please check firewall setting and retry installation." Am oprit firewall-ul si nimic

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu iti zic sa lasi yahoo. Foloseste skype si chatul de la facebook. Yahoo e vechi si da probleme destule. L-ai descarcat de pe yahoo.com? De acolo trebuie sa mearga bine.

| Gorgan a răspuns:

S-ar putea sa fie o diferenta intre versiunea ce o scoti tu si tehnologia pe care e folosita sistemul tau de operare (32 vs 64 biti) uita-te atent. Si apropo in caz ca esti pe 32 biti toate kiturile de instalare pe tehn respectiva apar cu terminatia [...]x86.exe/msi

| kapelini a răspuns:

Eu am o versiune mai veche de yahoo arhivata, daca o vrei.