| JustOne a întrebat:

Eu vreau sa instalez messenger 10 dar nu merge... Uitati ce imi spune: Yahoo Messenger is unable to download files needed for installation. Please check firewall setting and retry installation. As vrea sa imi spuneti asa pas cu pas cam ce trebuie sa fac...

6 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Descarca yahoo 10 offline installer.
http://www.mydigitallife.info/......-download/

| JustOne explică (pentru Sihastrul):

Mda. am intrat pe site da unde dau sa down k nu apare nicaieri...

| dragon13 a răspuns:

Mergi la windows firewall din control panel, cauta yahoo messenger si bifeaza casuta din dreptul lui si gata.

| JustOne explică (pentru dragon13):

Am facut exact cum mi-ai spus dar tot nu merge... imi spune acelasi lucru...

| JustOne explică:

Si dupa ce bifez casuta aia trebuie sa down iar yahoo messenger? Ca eu il am deja down. si am dat pe el da tot nu merge... la fel imi zice.

| Maestronos a răspuns:

Poti dezactiva firewall-ul