| rexy a întrebat:

De ce imi citeste foarte greu sau uneori deloc stick-ul USB? Poate fi de la Windows?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Incearca sa stergi USB-urile din Device Manager si apoi sa le descoperi din nou:
- start+r (butonul dintre ctrl si alt tinut apasat si apesi r)
- in fereastra noua scrii cmd si dai enter
- in command promptul care se deschide scrii devmgmt.msc
- apesi pe + din fata Universal Serial Bus controllers, click dreapta si Uninstall pe fiecare USB Hub
- apoi din meniul Action al aceleiasi ferestre ii dai pe Scan for Hardware changes; va vedea porturile USB si le adauga in Device Manager

3 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Ai incercat pe mai multe porturi? Ai incercat si pe alte calculatoare? Asa poti afla daca este de vina calculatorul tau sau stick-ul. Pot fi mai multe cauze. Cum se manifesta exact problema: citeste greu continutul stick-ului, copiaza pe/de pe stick greu, nu ti-l detecteaza?

| rexy explică (pentru Kattan):

Stick-ul merge pe alte calculatoare si am incercat si toate porturile.M-il detecteaza greu sau uneori deloc, trebuie` sa-i dau restart.

| rexy explică (pentru Kattan):

O sa incerc, mersi

| Kattan a răspuns (pentru rexy):

Incearca sa stergi USB-urile din Device Manager si apoi sa le descoperi din nou:
- start+r (butonul dintre ctrl si alt tinut apasat si apesi r)
- in fereastra noua scrii cmd si dai enter
- in command promptul care se deschide scrii devmgmt.msc
- apesi pe + din fata Universal Serial Bus controllers, click dreapta si Uninstall pe fiecare USB Hub
- apoi din meniul Action al aceleiasi ferestre ii dai pe Scan for Hardware changes; va vedea porturile USB si le adauga in Device Manager