| AAAdelin a întrebat:

De ce imi da eroare cand instalez windows 8?

11 răspunsuri:
| Userses a răspuns:

Dar ce eroare, fiule!? Mai specific? Crezi ca suntem ghicitori? Citeste eroarea aia care apare pe ecran si scrie aici ce-ti afiseaza! Vezi ca cea mai intalnita eroare de mine e una care (dupa ce cauti codul ala de eroare pe Google) spune ca ai nevoie de procesor care sa suporte NX (Execute Disable Bit), ceea ce inseamna ca instalezi Windows 8 pe un PC cu procesor de generatie prea veche, iar el are nevoie de acel NX pentru securitate aditionala.

| AAAdelin explică (pentru Userses):

Una din acele erori este 0x8007007f

| AAAdelin explică (pentru Userses):

Alte erori care imi dau cand bootez de pe DVD :0x00000005D
Parameters :
0x030F0209
0x756E6547
0x49656E69
0x6C65746E

| Userses a răspuns (pentru AAAdelin):

Exact ce ziceam mai sus. Ti-am ghicit din prima, ca doar e cea mai intalnita eroare la instalare.

Răspuns utilizator avertizat
| danteewerr a răspuns:

Findcă este un windows pirat! Dacă vrei să instalezi windows 8, mă contactezi și te pot ajuta să instalezi windows 8 enterprise original de la mama lui, și cu tot cu activare fără nici un fel de golănii din astea ilegale! Vei avea un windows original și cu toate updateurile la zii!

| sleeky1532 a răspuns:

Nu instala windows 8! Nu se compara cu windows 7, este ca mos nicolae..adica fratele retardat al lui mos craciun. Sunt de parere ca windows 8 este facut pentru tabletele cu procesoare arm si in sus, pentru a conferi utilizatorului acea experienta de "windows" de mult asteptata. Folosesc windows 8 si fara 3 programe nu ma pot descurca. (start 8, wcp watermark remover si inca o nebunie ca sa imi scoata barele din dreapta si stanga ecrenului).

| Userses a răspuns (pentru sleeky1532):

Nu ne intereseaza, bre! Sa instalezi Windows 8 ca sa-l faci sa arate tot ca Windows 7 spune o chestie despre tine! In plus, intrebarea e alta, nu s-a intrebat ce parere ai tu despre Windows 8!

| sleeky1532 a răspuns (pentru Userses):

Pare legal...

Răspuns utilizator avertizat